Skip to content Skip to footer

Gry terenowe

Wraz ze zbliżającymi się wakacjami pojawia się pytanie – co robić z dziećmi, żeby spędziły jak najwięcej czasu na świeżym powietrzu? Natychmiast przychodzą na myśl spacery, place zabaw, wycieczki. My mamy parę dodatkowych pomysłów na zabawy, dzięki którym nie tylko powspominamy własne dzieciństwo, ale także zapewnimy dzieciom atrakcyjną rozrywkę!

·       Podchody

Klasyka podwórka, król wszystkich osiedli. Nieważne czy nagrodą za bycie zwycięską drużyną będzie tytuł najlepszych, czy może worek cukierków, nawet dzieci niechętne względem rywalizacji odnajdą ducha przygody w trakcie zabawy!

·       Polowanie

Wystarczy kilka kartek z nazwami zwierząt i dopasowanie odpowiedniej ilości punktów do każdego z nich, a następnie ukrycie ich w dostępnym terenie. Szczególnie dobra zabawa dla wielbicieli futrzaków, ale nie tylko. Kto powiedział, że nie można polować na dinozaury?

·       Zdjęcia

Po podzieleniu na grupy i w zależności od dostępnego terenu, możecie ustalić różne zadania do wykonania. Zrobienie zdjęcia z przechodniem, śmieszne zdjęcie grupy, ciekawy obiekt w tle? Każde zadanie może być warte konkretną ilość punktów, a po upływie czasu na wykonanie misji wszyscy spotykają się, by razem obejrzeć efekty. Dokładne zasady zależą tylko od Was!

·       Mapa skarbów

Znalezienie odpowiedniego miejsca na tę zabawę nie powinno być trudne, bo wystarczy tylko dobra skrytka na schowanie skarbu. Dziupla w drzewie? A może lepiej zakopać go przy tym dużym kamieniu? Najważniejsze to sporządzić dobrą mapę, za którą będą podążać dzieci, bawiąc się w piratów. Brakuje rywalizacji? Podzielcie się na drużyny, a kto pierwszy zdobędzie skarb, zostaje królem piratów!

ligaodkrywcow.pl

Dodaj komentarz

O nas

Liga Odkrywców to przygodowa edukacja podana w formie gier terenowych i mission pointów. Zbieraj punkty i wymieniaj je na nagrody!

Liga Odkrywców © 2022. All Rights Reserved. Designed by Desigo